2010

2010

1 Aralık 2010 Üyelerimiz ile ilgili (Ödül ve Başarılar) 0

– Dr. Ecz. Ayşe Karaca ÇİLEK, (Tez danışmanı: Prof. Dr. Nevin ÇELEBİ – (nevin@tr.net), Pulmoner Yoldan Uygulanabilecek İlaç Taşıyıcı Sistemlerin Geliştirilmesi ve İn vitro-İn vivo Değerlendirilmesi, Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü, 2010.

 Dr. Ecz. Taner ŞENYİĞİT (Tez danışmanı: Prof. Dr. Özgen ÖZER –(ozgen.ozer@ege.edu.tr), Kortikosteroitlerin dermatolojik formülasyonlarının hazırlanması ve in vitro-in vivo değerlendirilmesi, 15th International Pharmacetical Technology Symposium, 13-15 September, 2010, Antalya-Turkey, En İyi Doktora Tezi Ödülü.

– Ülker Güliyeva, Prof. Dr. Filiz ÖNER – (foner@hacettepe.edu.tr), Özsoy Ş., Hazıroğlu R., “Chitosan Microparticles containing pDNA as potential oral gene delivery system”, Eur. J. Pharm. Biopharm. 62, 17-25, 2006, “Elsevier Yayınevi ve European Journal of Pharmaceutics and Biopharmaceutics (EJPB) Yayın Kurulu” tarafından 2010 yılı  en çok atıf alan makale ödülü, (Elsevier and EJPB  Highest Cited  Original Research 2010 Awards)

– Dr. Ecz. İpek ÖZCAN- (ipek.ozcan@ege.edu.tr), Dr. Ecz. Taner ŞENYİĞİT, Doç. Dr. Mine ÖZYAZICI, Prof. Dr. Özgen ÖZER, Betamethasone loaded lecithin-chitosan nanoparticles: A preliminary study, 15th International Pharmacetical Technology Symposium, 13-15 September, 2010, Antalya-Turkey, En iyi poster ödülü.

– Dr. Ecz. İpek ÖZCAN – (ipek.ozcan@ege.edu.tr)Prof. Dr. Özgen ÖZER, Prof. Dr. Tamer GÜNERİ, Kemiğe Hedeflemek İçin Sentezlenen Biyolojik Parçalanabilen Polimerler Kullanılarak Hazırlanan Nanopartiküler İlaç Taşıyıcı Sistemlerin Tasarımı ve İn Vitro – İn Vivo Değerlendirilmesi, 1. EGE AR-GE VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ, 1-3 Aralık 2010, E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi , Proje 2.lik Ödülü.

– Doç. Dr. Yeşim KARASULU- (yesim.karasulu@ege.edu.tr), Nevin Oruç, Uzm. Ecz. Neslihan ÜSTÜNDAĞ OKUR, Uzm. Ecz. Derya İLEM, Dr. Ecz. Zeynep ŞENYİĞİT, İ. Eren Akçiçek, Hayal Özkılıç, Prof. Dr. Makbule AŞIKOĞLU, Funda Yılmaz, Prof. Dr. Tamer GÜNERİ, Ömer Özütemiz, “Akut Ödematoz Pankreatitte Kullanılmak Üzere Aprotinin  İçeren Mikroemülsiyon Formülasyonlarının Hazırlanması ve Akut Pankreatitte Dağılımının İncelenmesi”, 27. Ulusal Gastroenteroloji Haftası, 24-28 Kasım (2010), Antalya , En iyi sözlü sunum üçüncülük ödülü.

– Doç. Dr. Yeşim KARASULU- (yesim.karasulu@ege.edu.tr), Nevin Oruç, Uzm. Ecz. Neslihan Üstündağ OKURDr. Ecz. Zeynep ŞENYİĞİT, İ. Eren Akçiçek, Hayal Özkılıç, Prof. Dr. Makbule Aşıkoğlu, Funda Yılmaz, Prof. Dr. Tamer Güneri, Ömer Özütemiz, “Pankreasa Hedeflenebilen Aprotinin İçeren Mikroemülsiyon Formülasyonlarının Hazırlanması ve İn Vitro-İn Vivo Değerlendirilmesi Üzerine Çalışmalar”, 1. Ege Üniversitesi AR-GE ve Teknoloji Günleri,  1-3 Aralık 2010, Yaşam Bilimleri Projeleri alanında proje birincilik ödülü.

Değerli Üyemiz/Meslektaşımız,

İçinde bulunduğumuz bu zor ve kritik Covid-19 pandemi günlerinde ülkemizde de aşılama işlemi başlangıcında her yönüyle Covid-19 aşılarının tartışılacağı çevrimiçi toplantımıza katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

6 Mart 2021 13:00-17:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden düzenlenecek olan “Covid-19 Aşıları: Formülasyon, Kalite, Etkililik, Güvenlilik ve Yerli Üretim” başlıklı toplantımıza üniversiteler, ilaç endüstrisi, TÜBİTAK MAM ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan konuşmacılar katkıda bulunacaktır. Katılımcılardan gelecek sorular da her bir konuşmacıya iletilecek ve çevrimiçi tartışma düzenlenecektir.

Toplantıya kayıt işlemleri ile ilgili bilgiler ekli afişte yer almaktadır. Kayıt Formu için tıklayınız.

Çevrimiçi toplantımıza katılımınızı bekler, sağlıklı günler dileklerimle saygılarımı sunarım.

Detaylı Program ve Kayıt bilgi için tıklayınız.

Prof. Dr. Nevin Çelebi
TÜFTAD Başkanı