2009

2009

1 December 2009 Announcements About the Members (Awards and Achievements) 0

– Prof. Dr. Füsun ACARTÜRK – (facar@tr.net), Prof. Dr. İlbeyi AĞABEYOĞLU, Prof. Dr. Nevin ÇELEBİ, Prof. Dr. Tuncer DEĞİM, Prof. Dr. Zelihagül DEĞİM, Prof. Dr. Tanver DOĞANAY, Prof. Dr. Sevgi TAKKA, and Assoc. Prof. Dr. Figen TIRNAKSIZ– “Modern  Pharmaceutical Technology” Textbook, 2009 TÜBA Noteworthy work award (honorable mention).

– Dr. Pharm. Tuba İNCEÇAYIR, Prof. Dr. İlbeyi AĞABEYOĞLU – (ilbeyi@tr.net), and Kıvılcım GÜCÜYENER. “Comparison of Plasma and Saliva Concentrations of Lamotrigine in Healthy Volunteers”, 2009 Novartis Science Award: First Prize in Novartis Pharmaceutical Technology Research Awards.

– Prof. Dr. Zelihagül DEĞİM- (zdegim@gazi.edu.tr), Spec. Pharm. Başaran MUTLU, Dinç EŞSİZ, Şükran YILMAZ, and Levent ALTINTAŞ, “Development and studying the in vivo and in vitro efficacy of liposomal and nanoparticulate drug types of raloxifene and tamoxifene from Serm  (selective estrogen receptor modulators) group, 2009 Novartis Pharmaceutical Technology Project Support Awards

  – Assist. Prof. Dr. Evren H GÖKÇE,  Emrah KORKMAZ, Işıl TEKMEN, Ülker SÖNMEZ, and Prof. Dr. Özgen ÖZER, “Innovative Approaches in the Design of Topical Formulations of Resveratrol: Solid Lipid Particles and Nanostructured Lipid Carrier”, 2009 Novartis Pharmaceutical Technology Research Support.

Değerli Üyemiz/Meslektaşımız,

İçinde bulunduğumuz bu zor ve kritik Covid-19 pandemi günlerinde ülkemizde de aşılama işlemi başlangıcında her yönüyle Covid-19 aşılarının tartışılacağı çevrimiçi toplantımıza katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

6 Mart 2021 13:00-17:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden düzenlenecek olan “Covid-19 Aşıları: Formülasyon, Kalite, Etkililik, Güvenlilik ve Yerli Üretim” başlıklı toplantımıza üniversiteler, ilaç endüstrisi, TÜBİTAK MAM ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan konuşmacılar katkıda bulunacaktır. Katılımcılardan gelecek sorular da her bir konuşmacıya iletilecek ve çevrimiçi tartışma düzenlenecektir.

Toplantıya kayıt işlemleri ile ilgili bilgiler ekli afişte yer almaktadır. Kayıt Formu için tıklayınız.

Çevrimiçi toplantımıza katılımınızı bekler, sağlıklı günler dileklerimle saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Nevin Çelebi
TÜFTAD Başkanı