2009

2009

1 Aralık 2009 Üyelerimiz ile ilgili (Ödül ve Başarılar) 0

– Prof. Dr. Füsun ACARTÜRK – (facar@tr.net), Prof. Dr. İlbeyi AĞABEYOĞLU, Prof. Dr. Nevin ÇELEBİ, Prof. Dr. Tuncer DEĞİM, Prof. Dr. Zelihagül DEĞİM, Prof. Dr. Tanver DOĞANAY, Prof. Dr. Sevgi TAKKA, Doç. Dr. Figen TIRNAKSIZ– “Modern  Farmasötik Teknoloji” ders kitabı, 2009 yılı TÜBA Kayda değer eser ödülü (mansiyon).

– Dr. Ecz. Tuba İNCEÇAYIR, Prof. Dr. İlbeyi AĞABEYOĞLU – (ilbeyi@tr.net),  Kıvılcım GÜCÜYENER. “Comparison of Plasma and Saliva Concentrations of Lamotrigine in Healthy Volunteers”, 2009 Novartis Bilim Ödülü: Novartis Farmasötik Teknoloji Dalı Araştırma Birincilik Ödülü.

– Prof. Dr. Zelihagül DEĞİM- (zdegim@gazi.edu.tr), Uzm. Ecz. Başaran MUTLU, Dinç EŞSİZ, Şükran YILMAZ, Levent ALTINTAŞ, Serm  (selektif östrojen reseptör modülatörleri) grubundan   raloksifen ve tamoksifenin lipozomal ve nanopartiküler ilaç şekillerinin geliştirilerek  in vivo-in vitro etkinliklerinin incelenmesi, 2009 yılı Novartis Farmasötik Teknoloji  Proje Destek Ödülleri

– Yrd. Doç. Dr. Evren H GÖKÇE,  Emrah KORKMAZ, Işıl TEKMEN, Ülker SÖNMEZ, Prof. Dr. Özgen ÖZER, “Resveratrolün Topikal Formülasyonlarının Tasarımında Yenilikçi Yaklaşımlar:  Katı Lipit Nanopartiküller ve Nanoyapılı Lipit Taşıyıcılar“, 2009 Novartis Farmasötik Teknoloji Araştırma Desteği.

Değerli Üyemiz/Meslektaşımız,

İçinde bulunduğumuz bu zor ve kritik Covid-19 pandemi günlerinde ülkemizde de aşılama işlemi başlangıcında her yönüyle Covid-19 aşılarının tartışılacağı çevrimiçi toplantımıza katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

6 Mart 2021 13:00-17:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden düzenlenecek olan “Covid-19 Aşıları: Formülasyon, Kalite, Etkililik, Güvenlilik ve Yerli Üretim” başlıklı toplantımıza üniversiteler, ilaç endüstrisi, TÜBİTAK MAM ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan konuşmacılar katkıda bulunacaktır. Katılımcılardan gelecek sorular da her bir konuşmacıya iletilecek ve çevrimiçi tartışma düzenlenecektir.

Toplantıya kayıt işlemleri ile ilgili bilgiler ekli afişte yer almaktadır. Kayıt Formu için tıklayınız.

Çevrimiçi toplantımıza katılımınızı bekler, sağlıklı günler dileklerimle saygılarımı sunarım.

Detaylı Program ve Kayıt bilgi için tıklayınız.

Prof. Dr. Nevin Çelebi
TÜFTAD Başkanı